Naša škola spolupracuje so Slovenskom

NAŠA ŠKOLA

Spolupracuje so Slovenskom

          Učiteľky zo Základnej školy Andreja Bagara z Trenčiaskych Teplíc zo Slovenska Denisa Križanová a Erika Michalíková nedávno pobudli v našej škole. Dôvodom na to je spolupráca v projekte. Tieto učiteľky mali na starosti tvorivý workshop na motívy knihy významnej slovenskej spisovateľky Andrey Gregušovej Operácia orech a iné dedkoviny. Do projektu je zapojená pani učiteľka Mária Ožvátová a v Kysáči sa tentoraz zapojila aj jej kolegyňa Katarína Vrbovská, čiže ich žiaci mali spoločné dielne s hostkami.

          - Deti boli veľmi milé, trpezlivé, pracovali usilovne a pýtali sa. Rozumeli nám, čo sme boli prekvapení! Pani učiteľky boli tiež veľmi príjemné, spolupráca sa nám páčila. Už od septembra spolupracujeme s pani učiteľkou Máriou, čítame postupne knihu po kapitolách. Ja dávam a aj ona dáva na eTwinnig stránku, oskenujeme tam obrázky, dávame prezentácie, v rámci toho sme robili takých obrázkových avatarov a iné. Spolupráca nie je len čo sa týka čitateľskej gramotnosti a čítania, ale aj práci s internetom a týmto programami.

          Na Slovensku ako i v Srbsku vyzvali starých rodičov, aby prišli do školy čítať jednotlivé kapitoly. Pomocou platformy eTwinning sa spájajú učitelia, vychovávatelia, pedagógovia a psychológovia, čiže zamestnaní vo vzdelávacích systémoch a cieľom je spoločné kreovanie projektov a výmená skúseností ako i spoločné používanie IT. Takto sa aj na medzinárodnej úrovni spájajú aj žiaci z rôznych častí Európy.

Anna Legíňová

Záber z tvorivých dielní

eTwinning

eTwinning 1

033249

Мини календар

јул 2024
пусчпсн
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031